До уваги громадян, що від'їжджають! Лайфхак для туриста. Частина I

21-06-2020

47e0015dafe31205db95e5868ff86047-300x225

Ось вже багато років Іван Кайло, директор київської туристичної компанії «ЕvеRесT», збирає і колекціонує безцінний практичний досвід своїх клієнтів, як економити гроші, як берегти здоров'я, як убезпечити себе в поїздці. Метою професійного і ділового життя Івана Юрійовича завжди були недорогий, але якісний туризм і професійний туристичний менеджмент. Навіть в сьогоднішні дні тотальної дорожнечі компанія «ЕvеRесT» економить гроші своїх клієнтів, пропонуючи тури за досить помірними цінами.

Раз ми заговорили про економію, само собою зрозуміло, більшість зібраних порад стосуються питань фінансів. Під час відпустки або відрядження завжди є необхідні аксесуари, які могли б допомогти вам заощадити гроші під час поїздки. Також в зібраних рекомендаціях можна знайти рекомендації щодо здоров'я та безпечного перебування туристів в чужій країні.

Пройде ще кілька років, і Іван Юрійович обов'язково знайде час видати ці поради туристам як виключно корисний посібник для відпочиваючих за кордоном. А поки директор «ЕvеRесT» вирішив поділитися цими радами з читачами нашого сайту.

Важливі документи

Робимо 2 ксерокопії платіжних карт, закордонних паспортів, водійських посвідчень та інших важливих документів. Одну з копій залишаємо вдома, другу беремо в поїздку. По приїзді на місце прибуття оригінали документів зберігаємо в надійному місці. А з собою носимо копії. Самим недовірливим туристам, які е довіряють сейфам в готелі, порекомендуємо купити сумку-пояс. У наше століття сучасних технологій документи можна відсканувати або сфотографувати, і помістити в пам'ять смартфону.

Гроші

Кредитки і готівку з собою візьміть по мінімуму, бажано виходити тільки з тими картами, якими ви, можливо, будете платити (бажано лише до 300 доларів в місцевій валюті). Запасіться додатковою картою, яку ви будете зберігати окремо. Тоді ви не залишитеся без грошей в чужій країні, якщо з першою картою щось трапиться (втратите або вкрадуть).

Існує можливість оплати дорожніми чеками, але такі чеки далеко не всі готові взяти до оплати. А відсоток нарахувань за зняття готівки з дорожніх чеків вище, ніж у платіжних карт.

Ще до поїздки потрібно перевірити на своїх платіжних картах дату закінчення терміну дії і освіжити в пам'яті PIN-коди.

За кордоном за платіжними картками знімається однаковий відсоток, однак зустрічаються випадки нарахування додаткового відсотка. Очевидно, що краще скористатися картою тієї платіжної компанії, яка стягує менший відсоток.

Обов'язково потрібно зберегти товарні чеки вивезених товарів. Процедура tax free поверне вам відчутну частину ваших витрат.

Закордонні банкомати конвертують валюту за місцевим курсом. Подбайте про використання платіжної картки з невеликим відсотком за банківські операції.

Є така послуга, як передплачена дебетова картка, вона автономна і не підв'язана до вашого банківського рахунку. Якщо така картка буде втрачена (загублена або вкрадена), то ви розлучитеся тільки з тією сумою, що на карті, а розрахунковий рахунок буде в безпеці. Але банки беруть процентну оплату з передплаченої дебетової картки більше: включений % за покупку, за переказ грошей в іншу країну, за скасування оплати та ін.

Вам знадобиться мінімальний запас валюти країни перебування. Лише мінімальна сума для оплати трансферу, на перші необхідні витрати (їжа, питво, ліки, відвідування туалету). А якщо ви хочете спробувати аутентичну кухню, то вам сюди https://foodies.academy/kuhni-mira. Ви ніколи не можете бути впевнені, що по приїзді в країну вам відразу зустрінеться банкомат, відділення банку або пункт обміну валют. Якщо ви їдете по путівці від туроператора, то цілком можливо, що таких перших витрат у вас не буде – трансфер вже включений у вартість поїздки, і по приїзду в готель вас нагодують.

Зручні для використання обмінні автомати, популярні в Європі, вони можуть обміняти вам валюту. Але це невигідно: курс обміну завищений, іноді береться додатковий відсоток за обмін.

Оплата готівкою буде для вас завжди можливою. Продавці платять відсотки за використання кредиток, тому можуть взагалі не приймати платіжні карти. А ось від готівкових навряд чи відмовляться.

Зовнішній вигляд

Національна символіка, мила вашому серцю, може бути недоречна в іншій країні. Одягатися бажано як можна більш консервативно, універсально і, по можливості, природно. Ваш занадто «туристичний» імідж може привернути увагу місцевих злодюжок.

Знайомство з країною

Вам можуть стати в нагоді загальні знання про країну, знайомство з традиціями і звичаями, кілька ключових фраз типу «здрастуйте» або «вибачте».

Здоров'я

Щоб не купувати за валюту медикаменти, їх бажано взяти, якщо вони вам необхідні. Копії рецептів допоможуть вам завезти свої ліки в ті країни, в яких існує заборона на ввезення медикаментів.

Обов'язкове медичне страхування – це необхідна умова виїзду за кордон. Копії або скани страховок потрібно залишити вдома разом з іншими важливими паперами.

В дорозі

Дорожня страховка допоможе вам компенсувати витрати за відкладений або скасований рейс поїзда, літака, загублений багаж та ін. Застрахуйте дорогі речі (переносний комп'ютер, планшет, смартфон, фотоапарат тощо).

Заздалегідь ознайомтеся з маршрутом поїздки. «Помандруйте» за картою, будучи ще вдома. Надалі вам буде легше і швидше орієнтуватися на новому місці.

У громадському транспорті їздити набагато дешевше. Економте. Таксі – це завжди дорого.

Інформація

Телефони вашого банку, посольства вашої країни, консульської служби – знайте їх, щоб мати можливість зв'язку в екстреному випадку.

Цінні речі

Париж – місто контрастів. І не тільки Париж. Будьте пильні та уважні, особливо в натовпі. Кишенькові злодії – це професія без кордонів. Ваші цінні речі: телефон, гаманець, фотоапарат, відеокамера повинні бути завжди в полі вашого зору. Наприклад, відеокамеру або телефон в руці закріпіть за допомогою шнурка. Фотоапарат повісьте на шию на надійному ремені. Якщо зловмисник спробує у вас вибити з рук ваші речі, то зазнає фіаско.

Впевнені, що всі поради від компанії «ЕvеRесT» вам будуть максимально корисні. Гарного вам відпочинку, без втрат і розчарувань!

А ми хотiли б вам побажати, щоб вас хтось зустрiв пiсля подорожi з квiтами. Купити можно тут букет чудовий https://kvitalina.com.ua

Комментарии

Добавить изображение