На якій стадії оперується катаракта

25-10-2018

Lechenie_katarakti_vidi-_vozmozhnie_oslozhneniya_3Катаракта, якщо казати доступною простій людині мовою – це помутніння та ущільнення очного кришталика. Згідно з медичним визначенням, мова тут йде само про помутніння різного типу. Спочатку людині щось заважає в колі зору, з’являється відчуття туману в оці, виникає бажання протерти забруднені окуляри. Потім людина перестає бачити букви в книзі, з’являється бажання зробити світло яскравіше, або, навпаки, сховатися від нього. Після, одного ранку взагалі можна зрозуміти, що видно тільки тіні. Саме так розвивається така хвороба, як катаракта. До речі, її розвиток може розтягнутися на довгі роки.

До речі, катаракта це захворювання, на яке частіше всього страждають люди поважного віку, для якого характерним є зміни в роботі кришталика, в результаті чого він втрачає можливість пропускати та фокусувати світло. І якщо відносно нещодавно лікарі рекомендували дочекатися стану повного «дозрівання» катаракти, коли людина вже нічого не бачить, то сьогодні лікування та операція з видалення катаракти – це процедура, яку необхідно проводити зразу після визначення хвороби. Сучасні методики лікування настільки прогресивні, що дозволяють робити операцію на стадії, коли катаракта ще не зайшла далеко, та з мінімальними наслідками.

Які є симптоми вікових змін кришталика?

До загальних симптомів вікового захворювання ока лікарі відносять:

- людина перестає чітко бачити контури речей;

- втрачається коректність передачі кольорів;

- в процесі розвитку захворювання перед очима частіше з’являються плями чи смуги.

Важливо знати, що катаракту можна вилікувати тільки оперативним шляхом. До речі, спеціалісти клініки zir.clinic наполегливо рекомендують це робити ще на початковій стадії захворювання.

До ознак початкової стадії катаракти відносяться:

- падіння гостроти зору;

- погіршення зору у нічній час;

- боязнь світла;

- речі в очах можуть двоїтися, а їх контури виглядають досить розпливчатими;

- навколишні предмети здаються біль тьмяними;

- може розвитися далекозорість чи короткозорість.

Крім того, сьогодні лікарям відомі випадки, коли у людини спостерігається оманливий ефект, коли людина з короткозорістю починає бачити на далекі відстані і навпаки.

Цей симптом вважається досить підступним, і його ні в якому випадку не можна вважати зціленням.

Важливо пам’ятати, що на початковій стадії захворювання успіх повного чи часткового вилікування досить великий. В цей час, можливо використовувати як медикаментозні, так и народні засоби, однак, тільки після обов’язкової консультації з лікарями zir.clinic.

Але, відмовлятися від операції теж не варто. Додаткові способи лікування можливо використовувати до операції в якості підготовки, так и після, як профілактику захворювання.

Комментарии

Добавить изображение